Tuesday, January 19, 2010

The Top Dog

Howsa humankind!
Mul pole viimase nädala jooksul midagi erakordselt põnevat juhtunud (SURPRISE), nii et ma keskendun ebapõnevale.
niiii amm inglismaa. noh kindlasti peab midagi ilma kohta ütlema... lund ei ole ja saan käia õues kampsuni ja õhukese jakiga, me likes. ma ei saa aru kus siin inglismaal see lumi on. Londonist on kogu aeg pilte ja seal on megapalju (UK kohta) lund, aga samal ajal cambridges on troopika. või noh talvetroopika. Cambridge on Londonist umbes 80km kaugusel, kuidas see on võimalik? Minu teooria on see, et Cambridge teadlased on loonud mingi tehiskeskkonna, kus neil alati on soe ja tore. oh bubbles.
Ok that's that. Ilmast rääkimine on kohutavalt igav, aga see on muutunud mu põhiteemaks. Ma ei tea kas asi on selles, et ma hakkan vanaks jääma või mõjuvad inglased halvasti.
next topic. Sel nädalavahetusel lõpetati Cambridge 800nda juubeli aasta. Nüüd oleme 801 ja tähistame seda. Samal ajal ei saa ma aru sellest, et miks see aasta nüüd lõpetati? kas see 31 Dec 2009 ei oleks pidanud lõppema, est kindlat asutamiskuupäeva pole, lihtsalt aasta. ahh cambridge. meil on oma ajaarvamine nagunii. aaa, kas ma sellest olen rääkinud? vb olen, vb pole. aga Cambridges hakkab nädal neljapäeval. esmaspäev schmesmaspäev, see on nii proletariaatlik värk. Seetõttu ei häiri kedagi väga ka see, et siin tähistati aastavahetust pühapäeval. King'si, Senate House'i, Gonville&Caiuse ja Claire ammm seintele näidati valgus-/laserishow'd. Ma tegin pilti ka, aga need on Maya kaameras ja ta on selliste asjade uploadimisega veel aeglasem kui mina. Uskumatu. Kunagi näete. Järgmine aasta. Aga noh eelmine aasta oli ka valgusshow ja seal kujutati seda, mida Cambridge on 800 aastaga saavutanud. Selleaastase show teema oli see, et mida me saavutame tulevikus, aga sellest oli kohutavalt keeruline aru saada. No nt Kabelile näidati mingit üliveidrat 60'ndate psühhedeelilist (? ei oska kirjutada) mustrit. Siis King'si Front Lawnile tekitati õhku laseritega 3D maakera/gloobus ning tekst 'Transforming Tomorrow', muu jama oli ka, aga see kõige olulisem. Ma järeldan sellest seda, et me uimastame maailma erinevate drugidega ja siis vallutame maailma. woop.
Mis veel. Ma olen see nädal tegelenud liiga palju Global Poverty Projectiga, mis launchib veebruaris UK's. VÕIB-OLLA (aga suure tõenäosusega) saan veebruari alguses Desmond Tutuga kokku, megacool, ja siis Jeff Sachsiga, kes on tuntud majandusteadlane, if you don't know, ja siis Inconvenient Truthi (Al Gore kliimafilm) režissöööriga(kas see kirjutatakse nii? GOD, grammatika on nii keeruline), superkhuul. Miks ma küll imelike projektide ja organisatsioonidega varem ei liitunud...
Koolitööga seoses olen olnud megakasutu. Nii keeruline on keskenduda kuigi samal ajal olen nagu kogu aeg raamatukogus. Peaaegu. Mis viibki my järgmise topicuni. Ma avastasin UL-is oma uue lemmiksaali (see on hämmastav, aga ma leian iga kord seal uusi lugemissaale. kuidas see on võimalik). Commonwealthi saali. Igatahes, ma avastasin sealt mingid 16.sajandi ametlikud parlamendipaberid, kus on kirjas täpne kirjavahetus parlamendi ja nn 'maadeavastajate' aka koloniseerijate vahel. Ma olin (ja siiani olen) nii megaexcited. Major geek, aga see on nii põnev. Ma tahaksin, et mul oleks kunagi aega lihtsalt UL-i minna ning selle kogusid avastada. Maya teeb nt dissertationit renessansi (vist?) naisluuletajate kohta ning nt ühte raamatut on maailmas alles kõigest mõned eksemplarid ning ta sai seal neist ühte lugeda. so exciting. Mulle meeldivad asjad mida teistel pole. ahh cambridge...
aga aaaanyway, kirjutan jälle.....järgmine aasta...
Tsauki pläuki

PS aa on a much more serious note, täna oli mul loeng Social Darwinismi ja eugeenika kohta. See teema oli väga põnev selle hetkeni kuni ta ütles, et mingi 2-3 riigi hulgas, kes ENNE Natsi-Saksamaad hakati nn tõuarendust inimeste hulgas ning 'rassi hügieeni' ja puhtust ja muud sellist populariseerima oli ka Eesti. Miks sellest Eestis ei räägita? Vähemalt see seletab miks Eesti on senini vastik rassistlik paik (ausalt ka, kui ma veel kuulen kellegi suust väljendeid 'neeger', 'pilu', 'pede' jne siis ma lihtsalt keeldun nende inimestega suhtlemast, ja ma mõtlen seda tõsiselt, see ei ole naljakas ning no more 'eesti keeles pole neeger negatiivne väljend', on küll, ja kui te seda ei usu, siis minge ja harige ennast). Igatahes, I'm not impressed.
PPS aga tagasi toredamate asjade juurde ja selle juurde miks selline pealkiri. almost forgot. järgmine aasta võin ma võtta course, milles kästiletakse seda kuidas loodus ja kultuur on seotud ja muu selline jama. ahh siin on nt ühe lecture notes, mõtlesin, et näitan mida Cambridges õpitakse ;) Salastatud info. ja see ongi Cambridge saladus:
3. "Smack my bitch up". To what extent is the female association with dogs profound in constructing a gendered and sexualised class society?
The female association with dogs can be traced back to the time of the Picts, when virgins were sacrificed to the Dog God. These ceremonies represented the subordination of the feminine to animalistic, masculine, and canine dominance, and mark the beginnings of a trend which was to develop throughout the modern period. In contemporary society, the poetic engagement with such discourses is illustrated by Prodigy's 'Smack My Bitch Up', an eloquent and emotionally charged rendition of man's need for control over dogs, and therefore, over women. The play-on-words implied by 'Bitch' - the female of the dog, and the female more generally - cements the association of the female with the dog. .....

3 comments:

Maiu said...

lugesin siin just christie 'curtainit' ja seal oli selline lollide ja lombakate tapmine on heategu inimkonnale suhtumine noortel briti teadlastel.
huvitav, kas meil on ka eugeenilist ilukirjandust, nagu inglaste, mis nn ajastu vaimu reedaks?
praegu ei torganud pähe...

Maiu said...

veel üks mõte, selle koer on naise metafoor kursuse kohta: huvitav kas seal seda ka käsitletakse, miks kass (pussy/chatte) on sageli naise suguelundite metafoor?
Ja meeste omi teatavasti samastatakse inimese (loe:mehe) valmistatud töö-khm-riistadega...
(ma peaks vist palderjani võtma hakkama, et õhtuti rutem magama jääda ja mitte lollusi mõelda...oh well)

rebekap said...

eugeenika kohta ollakse siiski teadlikud: rääkisin sellest oma kursaõele, kes teadis rassipuhastusest enne Hitlerit. Well, muidugi ei tulnud vunts selle peale ise ja trend levis varem, aga siiiiiiiski.

metafooridest ja easy-reading materjalist: loe Ariel Levy "Female Chauvinist Pigs". No tõesti! 10aastaselt ei pea olema Paris Hilton.

xoxo