Wednesday, January 14, 2009

gaza ja heategevus ja nõmedad mockid

Ma ei oska ega viitsi kirjutada praegu teemal: tagasi Cambridges. Siin pole midagi väga põnevat juhtunud ja inimesed on kõik kuskil peidus. Levib jutt, et kõik on tagasi, aga baar on tühi, raamatukogu on tühi, linn on tühi. Aga see pole oluline. mis veel... esimene asi, mis mind Inglismaal ootas oli vihm, vihm, vihm ja taksos tuli raadiost: "It is a new day in England. 300 people have been laid-off in..... and 200 in.... and ....". noh. polnud tore.
Ma otsustasin, et sel termil käin ma rohkem igasugustel seminar/screening-type üritustel. Täna oli King'sis The GAZA Crisis: Past, Present and Future, kus näidati paari aasta tagust filmi Occupation 101: Voice of the Silenced Majority. Kui keegi selle kuskilt leiab, siis soovitan. Igatahes on kogu see Gaza asi väga kurb ja ma ei hakka sellest siin pikemalt seletama, sest ma eeldan, et inimesed oskavad lehti lugeda ja internetti kasutada ja soovi korral leiavad ise selle kohta infot, aga igatahes see film pani mind mõtlema eestlaste ja venelaste küsimusele. Ma ei hakka siin pikemalt oma mõtteid kirja panema, sest ma kunagi ei viitsi teiste heietusi lugeda, aga ütlen lihtsalt seda, et eestlased peaksid aru saama, et probleem Eestis on meie poolt põhjustatud ka ja mitte vabandada kõike selle okupatsiooniasjaga. Sellest on juba (tänapäeva maailma kiirust arvestades) kaua aega möödas.
Amm..mis veel... aa.. Seal käis rääkimas ka Interpali chairman Ibrahim Hewitt rääkimas ja see tegi olukorra veel kurvemaks. Neile kes ei tea midagi Interpalist (ehk ma arvan vähemalt 90%-le), see on organisatsioon, mis abistab palestiinlasi ja mille Bush 2003?2004? kuulutas "terrorismi toetavaks organisatsiooniks", aga noh kehtib põhimõte... kui Bush seda ütles, ju see on siis complete opposite. Igatahes... see üritus oli esimene, kus ma inimesi nägin ja oli väga üllatav kui palju inimesi seda vaatama tuli... algse ühe screeningu asemel toimus kolm ja mingi päev plaanivad nad seda korrata.
Inimesed peaksid ise tunda rohkem huvi maailmas toimuva vastu. Sellest piisab. Ja maailmas toimuv ei ole see, mida no näiteks AK või mingi uudistesaade kajastab. Euroopa meedia ja Ameerika meedia ja noh igasugune meedia on biased ja et õiget pilti saada tuleb saada infot võimalikult paljudest erinevatest allikatest. Aaa ja üks asi veel. Ma tean, et on majanduskriis and all that ja inimesed virisevad, aga tegelikult ju Eestis (või noh vähemalt kõigil mu tuttavatel) pole nii õudne kui paljudes teistes kohtades maailmas ja (eriti praegu) heategevusorganisatsioonid vajavad toetust. Eestis ei ole sellist traditsiooni, aga ma arvan, et inimesed peaksid rohkem heategevuse vastu huvi tundma, sest it makes a difference.
OK aitab nüüd sellest. I'm sure, et pooled lugesid neid lõike põhimõttega skip,skip, skip.
Mis veel... ammm noh esmaspäeva õhtul käisin Slumdog Millionaire vaatamas, mis võitis samal päeval Golden Globe parima filmi. Väga hea oli. soovitan. Ja noh muidu ma tegelen õppimisega, sest ... väga muid võimalusi ei ole. Selgus, et teistes collegetes ja osa ainetel King'sis on mockid. Jõle. Ma ei suudaks praegu küll kirjutada mocki. Fee, kes õpib New Hallis, ütles, et ta kirjutas 3 tunniga umbes 17 lehekülge ja ma arvan, et ma sureks lihtsalt ära ja ei oskaks ühtegi lauset inglise keeles moodustada. Tahaksin, et ma oleksin keeltes andekas, aga ma ei ole. Damn keeled. Homme oleks muidu esimene loeng, aga ma ei saa minna, sest mul on samal ajal supervision õela,vastiku jne supervisoriga. ebameeldiv.
noh. see on suht sisutu post, aga midagi muud ei ole siin tõesti juhtunud.

1 comment:

Rebeka said...

salut!

no mis sisutu, sa kiitsid heategevust. nele sõitis täna kambodža suunas, homme õhtul jõuab kohale. ma soovitasin talle esimesse posti blogis kirjutada "hei kõik tsiviliseeritud inimesed majandussurutise või mille iganes keskelt! siin pole majandussurutist, siin pole majandustki, küll aga vaesust"

naudi siis ;)
btw mis mockid?